Amphenol Commercial Products FCE17A15PM200
FCE17A15PM200 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PM200
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15PM200.pdf
Availability of FCE17A15PM200
QUANTITY
FCE17A15PM200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PM200
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PM200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilter D-Sub
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PM2x0.igsFCE17A15PM2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder Cup
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PM200
Related LinksFCE17A, FCE17A15PM200 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PM200 Details Description
Related parts for FCE17A15PM200
IDC CABLE - CKR10G/AE10M/X datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT VERT 96POS 3ROWS datasheet.pdf
RACK AND PANEL RCPT 800POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2442-51 SCRAP SHIELD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 130MA 6.05 OHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf