Amphenol Commercial Products FCE17A15PM410
FCE17A15PM410 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15PM410
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
FCE17A15PM410.pdf
Availability of FCE17A15PM410
QUANTITY
FCE17A15PM410 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15PM410
Internal Part NumberEIS-FCE17A15PM410
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15PM4x0.igsFCE17A15PM4x0.stp
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15PM410
Related LinksFCE17A, FCE17A15PM410 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15PM410 Details Description
Related parts for FCE17A15PM410
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf