Vishay/Dale CRCW121020R5FKEAHP
CRCW121020R5FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121020R5FKEAHP
Brief Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121020R5FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121020R5FKEAHP
QUANTITY
CRCW121020R5FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121020R5FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121020R5FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121020R5FKEAHP
Related LinksCRCW12102, CRCW121020R5FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121020R5FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121020R5FKEAHP
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf