Amphenol Commercial Products FCE17A15SA610
FCE17A15SA610 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SA610
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SA610.pdf
Availability of FCE17A15SA610
QUANTITY
FCE17A15SA610 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SA610
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SA610
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SA6x0.igsFCE17A15SA6x0.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Filter
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SA610
Related LinksFCE17A, FCE17A15SA610 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SA610 Details Description
Related parts for FCE17A15SA610
RES SMD 430 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF-BRIDGE 600V 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 2312 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIGITAL 8 SOLID ST datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
Dual 600 MHz, 50 mW Current Feedback Amplifier IC datasheet.pdf