Amphenol Commercial Products FCE17A15SC21B
FCE17A15SC21B picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SC21B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
FCE17A15SC21B.pdf
Availability of FCE17A15SC21B
QUANTITY
FCE17A15SC21B Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SC21B
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SC21B
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SC2xB.igsFCE17A15SC2xB.stp
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter, Mounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SC21B
Related LinksFCE17A, FCE17A15SC21B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SC21B Details Description
Related parts for FCE17A15SC21B
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.7V SOT89-3 datasheet.pdf
IC FIFO 4KX8 SYNC 15NS 28DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
HDM DC STKG MOD ST3.0 15MM HGT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf