Amphenol Commercial Products FCE17A15SE2D0
FCE17A15SE2D0 picture photo
Mfg. Part Number
FCE17A15SE2D0
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
FCE17A15SE2D0.pdf
Availability of FCE17A15SE2D0
QUANTITY
FCE17A15SE2D0 Order Process
Ship out your order
Specifications of FCE17A15SE2D0
Internal Part NumberEIS-FCE17A15SE2D0
Industrial Solutions
3D ModelFCE17A15SE2x0.igsFCE17A15SE2x0.stp
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Ingress Protection-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Current Rating2A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FCE17A15SE2D0
Related LinksFCE17A, FCE17A15SE2D0 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
FCE17A15SE2D0 Details Description
Related parts for FCE17A15SE2D0
IC DAC 14BIT MULTIPLYING 8SON datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 32MLF datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
RES 82K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 212.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf