Fairchild Semiconductor FDMD82100L
FDMD82100L picture photo
Mfg. Part Number
FDMD82100L
Manufacturer
Product Category
FETs - Arrays
Brief Description
MOSFET 2N-CH 100V 7A 6-MLP
Datasheet Download
FDMD82100L.pdf
Availability of FDMD82100L
QUANTITY
FDMD82100L Order Process
Ship out your order
Specifications of FDMD82100L
Internal Part NumberEIS-FDMD82100L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Arrays
SeriesPowerTrench®
PackagingTape & Reel (TR)
FET Type2 N-Channel (Dual)
FET FeatureLogic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C7A
Rds On (Max) @ Id, Vgs19.5 mOhm @ 7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id3V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs24nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds1585pF @ 50V
Power - Max1W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case12-PowerWDFN
Supplier Device Package12-Power3.3x5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FDMD82100L
Related LinksFDMD8, FDMD82100L Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FDMD82100L Details Description
Related parts for FDMD82100L
IDC CABLE-AKR24G/ AE24G / AKR24G datasheet.pdf
TOOL CRIMP WIREPIN TERM 10-22AWG datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.3V SOT89-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BLDC 24V WITH SPEED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
40W TWIN 4' PRIMARY 12V AC/DC datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 10W datasheet.pdf