Honeywell Sensing and Productivity Solutions FF6-10-DC-06
FF6-10-DC-06 picture photo
Mfg. Part Number
FF6-10-DC-06
Manufacturer
Product Category
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
Brief Description
FF SAFETY SW AND ACTUATOR RED
Datasheet Download
FF6-10-DC-06.pdf
Availability of FF6-10-DC-06
QUANTITY
FF6-10-DC-06 Order Process
Ship out your order
Specifications of FF6-10-DC-06
Internal Part NumberEIS-FF6-10-DC-06
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyMagnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
SeriesFF6
Output TypeNO/NC
TypeReed Switch
Actuator MaterialMagnet
Termination StyleCable Leads
Frequency-
Voltage - Supply30VDC
Must Operate-
Must Release-
FunctionSwitch
Package / CaseRectangular, Wire Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FF6-10-DC-06
FF6-10-DC-06 Details Description
Related parts for FF6-10-DC-06
MOSFET N-CH 30V .1A SOT-323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.2A 85.8 MOHM datasheet.pdf
PCI EXP.164P(2.3)(30")BLACK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 10A TO220FP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 1110MM datasheet.pdf
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf