Hirose Electric Co Ltd FH35C-17S-0.3SHW(10)
FH35C-17S-0.3SHW(10) picture photo
Mfg. Part Number
FH35C-17S-0.3SHW(10)
Brief Description
CONN FPC 17POS .3MM
Datasheet Download
FH35C-17S-0.3SHW(10).pdf
Availability of FH35C-17S-0.3SHW(10)
QUANTITY
FH35C-17S-0.3SHW(10) Order Process
Ship out your order
Specifications of FH35C-17S-0.3SHW(10)
Internal Part NumberEIS-FH35C-17S-0.3SHW(10)
Number of Positions17
Pitch0.012" (0.30mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.20mm
Height Above Board0.036" (0.90mm)
Features-
Voltage Rating30V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FH35C-17S-0.3SHW(10)
Related LinksFH35C-17S-, FH35C-17S-0.3SHW(10) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FH35C-17S-0.3SHW(10) Details Description
Related parts for FH35C-17S-0.3SHW(10)
IC DAC DUAL V-OUT 10BIT 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
BUZZER 3.4KHZ 3-20VDC 95DB PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS STRGHT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TV 18C 14#22D 4#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
22UF 25V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf