CTS Electronic Components FHE35-35-26/T710/T
FHE35-35-26/T710/T picture photo
Mfg. Part Number
FHE35-35-26/T710/T
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 34.6X26.6MM 5VDC 2510
Datasheet Download
FHE35-35-26/T710/T.pdf
Availability of FHE35-35-26/T710/T
QUANTITY
FHE35-35-26/T710/T Order Process
Ship out your order
Specifications of FHE35-35-26/T710/T
Internal Part NumberEIS-FHE35-35-26/T710/T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFansinks for High-Temperature Applications
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
SeriesFHE
Voltage - Rated5VDC
Size / DimensionSquare - 34.6mm L x 34.6mm W x 26.6mm H
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing Type-
Fan TypeTubeaxial
FeaturesHeat Sink Included
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Termination3 Position Rectangular Connector
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
Material - Frame-
Material - Blade-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FHE35-35-26/T710/T
Related LinksFHE35-35-, FHE35-35-26/T710/T Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
FHE35-35-26/T710/T Details Description
Related parts for FHE35-35-26/T710/T
SCR SENS 200V 6A ISO TO-220 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 66POS VERT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 125MSPS SGL 72-QFN datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf