JAE Electronics FI-JH30S-HF10-R3000
FI-JH30S-HF10-R3000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-JH30S-HF10-R3000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN WIRE TO BOARD 0.4MM 30POS
Datasheet Download
FI-JH30S-HF10-R3000.pdf
Availability of FI-JH30S-HF10-R3000
QUANTITY
FI-JH30S-HF10-R3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-JH30S-HF10-R3000
Internal Part NumberEIS-FI-JH30S-HF10-R3000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesFI-JH
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.016" (0.40mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeFriction Lock
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1.25µin (0.03µm)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-JH30S-HF10-R3000
Related LinksFI-JH30S-, FI-JH30S-HF10-R3000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-JH30S-HF10-R3000 Details Description
Related parts for FI-JH30S-HF10-R3000
CAP CER 0.027UF 630V X7R 1808 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC RX AM/FM/SW/LW RAD RDS 20UQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 6.8K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf