JAE Electronics FI-JHS40C-SH1-9000
FI-JHS40C-SH1-9000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-JHS40C-SH1-9000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN PLUG 40POS SIDE SHELL
Datasheet Download
FI-JHS40C-SH1-9000.pdf
Availability of FI-JHS40C-SH1-9000
QUANTITY
FI-JHS40C-SH1-9000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-JHS40C-SH1-9000
Internal Part NumberEIS-FI-JHS40C-SH1-9000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesFI-JHS
Accessory TypeShell
Number of Positions40
For Use With/Related ProductsFI-JHS Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-JHS40C-SH1-9000
Related LinksFI-JHS40C, FI-JHS40C-SH1-9000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-JHS40C-SH1-9000 Details Description
Related parts for FI-JHS40C-SH1-9000
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CARDEDGE 36POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PST 15A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
BOARD DEMO ISOLATED HVLED815PF datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf