JAE Electronics FI-NX40CL-SH02-7000
FI-NX40CL-SH02-7000 picture photo
Mfg. Part Number
FI-NX40CL-SH02-7000
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN COVER FOR 40POS PLUG
Datasheet Download
FI-NX40CL-SH02-7000.pdf
Availability of FI-NX40CL-SH02-7000
QUANTITY
FI-NX40CL-SH02-7000 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-NX40CL-SH02-7000
Internal Part NumberEIS-FI-NX40CL-SH02-7000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesFI-NX
Accessory TypeCap (Cover)
Number of Positions40
For Use With/Related ProductsFI-NX Series
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-NX40CL-SH02-7000
Related LinksFI-NX40CL, FI-NX40CL-SH02-7000 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-NX40CL-SH02-7000 Details Description
Related parts for FI-NX40CL-SH02-7000
RES SMD 62K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 200KSPS 4CH 20-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
MPRO CAR CHARGER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
PROBE BODY 2MM TIP BLACK datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf