JAE Electronics FI-S4P-HFE-E1500
FI-S4P-HFE-E1500 picture photo
Mfg. Part Number
FI-S4P-HFE-E1500
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN RCPT 1.25MM 4POS SMD R/A
Datasheet Download
FI-S4P-HFE-E1500.pdf
Availability of FI-S4P-HFE-E1500
QUANTITY
FI-S4P-HFE-E1500 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-S4P-HFE-E1500
Internal Part NumberEIS-FI-S4P-HFE-E1500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesFI
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeReceptacle
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeFriction Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-S4P-HFE-E1500
Related LinksFI-S4P-H, FI-S4P-HFE-E1500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-S4P-HFE-E1500 Details Description
Related parts for FI-S4P-HFE-E1500
CONN HDR BRKWAY 2POS .100 DUAL datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW SOT883 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 16COND 28AWG 100' datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 500CPR BARE datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 270K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 120MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
470UF 400V 35X80MM 85C 10000H datasheet.pdf