JAE Electronics FI-W41P-HFE
FI-W41P-HFE picture photo
Mfg. Part Number
FI-W41P-HFE
Brief Description
CONN RCPT 1.25MM 41POS SMD R/A
Datasheet Download
FI-W41P-HFE.pdf
Availability of FI-W41P-HFE
QUANTITY
FI-W41P-HFE Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-W41P-HFE
Internal Part NumberEIS-FI-W41P-HFE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package68
SeriesFI
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeReceptacle
Number of Positions41
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.055" (1.40mm)
Contact Mating Length0.094" (2.40mm)
Fastening TypeFriction Lock
FeaturesSolder Retention
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-W41P-HFE
Related LinksFI-W4, FI-W41P-HFE Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-W41P-HFE Details Description
Related parts for FI-W41P-HFE
RES 2.2K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 10V 8SOIC datasheet.pdf
HYDRAULIC CRIMP HEAD ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 8AWG TIN datasheet.pdf
CONN SSL PLUG HSG 3POS SCREW datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.068UF RADIAL datasheet.pdf
IC CODEC STEREO PORTABLE 32QFN datasheet.pdf
DSUB 37 F CRIMP CLIN G30 TIN datasheet.pdf