JAE Electronics FI-X30SSLA-HF-R2500
FI-X30SSLA-HF-R2500 picture photo
Mfg. Part Number
FI-X30SSLA-HF-R2500
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 30 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
FI-X30SSLA-HF-R2500.pdf
Availability of FI-X30SSLA-HF-R2500
QUANTITY
FI-X30SSLA-HF-R2500 Order Process
Ship out your order
Specifications of FI-X30SSLA-HF-R2500
Internal Part NumberEIS-FI-X30SSLA-HF-R2500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesFI-X
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBeige
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FI-X30SSLA-HF-R2500
Related LinksFI-X30SSL, FI-X30SSLA-HF-R2500 Datasheet, JAE Electronics Distributor
FI-X30SSLA-HF-R2500 Details Description
Related parts for FI-X30SSLA-HF-R2500
RELAY OPTO AC/DC 200V 250MA 6DIP datasheet.pdf
IC COUNTER BINARY 12BIT 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 499K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT END CAP datasheet.pdf
XLM 3C SKT RECP datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf