Pericom Semiconductor Corp. FK1300008
FK1300008 picture photo
Mfg. Part Number
FK1300008
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 13.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FK1300008.pdf
Availability of FK1300008
QUANTITY
FK1300008 Order Process
Ship out your order
Specifications of FK1300008
Internal Part NumberEIS-FK1300008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ FK
PackagingBulk
TypeXO (Standard)
Frequency13MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.045" (1.15mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK1300008
Related LinksFK13, FK1300008 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FK1300008 Details Description
Related parts for FK1300008
FIXED IND 390UH 3A 190 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD ADD-ON DUAL PIXEL LVDS PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 30ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC MPU I.MX6DL 1.0GHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf
26500 19C 19#16 P PLUG AN LC datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf