TDK Corporation FK22C0G2E333J
FK22C0G2E333J picture photo
Mfg. Part Number
FK22C0G2E333J
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V C0G RADIAL
Datasheet Download
FK22C0G2E333J.pdf
Availability of FK22C0G2E333J
QUANTITY
FK22C0G2E333J Order Process
Ship out your order
Specifications of FK22C0G2E333J
Internal Part NumberEIS-FK22C0G2E333J
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FK22C0G2E333J
Related LinksFK22C0, FK22C0G2E333J Datasheet, TDK Corporation Distributor
FK22C0G2E333J Details Description
Related parts for FK22C0G2E333J
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160MHZ 8SOIC datasheet.pdf
AMP RF N-CHAN 30V TO-92 datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MALE PANEL MT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
BLACKFIN 400MHZ PROCESSOR datasheet.pdf