Yageo FKN2WSJR-73-3R3
FKN2WSJR-73-3R3 picture photo
Mfg. Part Number
FKN2WSJR-73-3R3
Brief Description
RES 3.3 OHM 2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FKN2WSJR-73-3R3.pdf
Availability of FKN2WSJR-73-3R3
QUANTITY
FKN2WSJR-73-3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of FKN2WSJR-73-3R3
Internal Part NumberEIS-FKN2WSJR-73-3R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLeaded Resistors
Featured ProductFusible Through-Hole Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FKN2WSJR-73-3R3
Related LinksFKN2WSJ, FKN2WSJR-73-3R3 Datasheet, Yageo Distributor
FKN2WSJR-73-3R3 Details Description
Related parts for FKN2WSJR-73-3R3
DMM POCKET datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5DVR/3REC 24DIP datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf