Eaton (formerly Cooper Bussmann) FL11K140
FL11K140 picture photo
Mfg. Part Number
FL11K140
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE LK CPS K 140A NRB 23"
Datasheet Download
FL11K140.pdf
Availability of FL11K140
QUANTITY
FL11K140 Order Process
Ship out your order
Specifications of FL11K140
Internal Part NumberEIS-FL11K140
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FL11K140
Related LinksFL11, FL11K140 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
FL11K140 Details Description
Related parts for FL11K140
CAP CER 1.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
MACH SCREW PAN PHILLIPS 1/4-20 datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 860MA 470 MOHM datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KB SER I2C 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf