RF Solutions FLEXI-M4-315
FLEXI-M4-315 picture photo
Mfg. Part Number
FLEXI-M4-315
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT WHIP 315MHZ FLEX 1/4 WAVE M4
Datasheet Download
FLEXI-M4-315.pdf
Availability of FLEXI-M4-315
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FLEXI-M4-315 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLEXI-M4-315
Internal Part NumberEIS-FLEXI-M4-315
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)315MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationScrew-Mount
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)6.299" (160.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLEXI-M4-315
Related LinksFLEXI-, FLEXI-M4-315 Datasheet, RF Solutions Distributor
FLEXI-M4-315 Details Description
Related parts for FLEXI-M4-315
IC FPGA 129 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC SMD 1W 24-12V 83MA datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FAN 24VDC 60X20MM 2WR datasheet.pdf
LIGHT PIPE ASSY datasheet.pdf
BCP-508- 8 GN datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf