Fluke Electronics FLK-TI50FT10/20/54
FLK-TI50FT10/20/54 picture photo
Mfg. Part Number
FLK-TI50FT10/20/54
Manufacturer
Product Category
Equipment - Environmental Testers
Brief Description
IR FLEXCAM THERM IMAGER 60HZ
Datasheet Download
FLK-TI50FT10/20/54.pdf
Availability of FLK-TI50FT10/20/54
QUANTITY
FLK-TI50FT10/20/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLK-TI50FT10/20/54
Internal Part NumberEIS-FLK-TI50FT10/20/54
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyEquipment - Environmental Testers
SeriesTi
TypeThermal Imager
For MeasuringTemperature, Non-Contact
IncludesBattery, Cable, Card Reader, Case, Charger, Manual, Software
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLK-TI50FT10/20/54
Related LinksFLK-TI50F, FLK-TI50FT10/20/54 Datasheet, Fluke Electronics Distributor
FLK-TI50FT10/20/54 Details Description
Related parts for FLK-TI50FT10/20/54
RES SMD 4.3K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SNSW 10A 1/4 70500870 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
3M 5557 4.5MM SQUARES 100/PACK datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PIN 3.6MM CRIMP TURNED datasheet.pdf
IC RF-IF DOWNCONV MIXER 36VFQFPN datasheet.pdf
350 TB RIS CLA 3-ROWS datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 120 POS 100 C/L datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf