Bivar, Inc. FLPR1-2.75
FLPR1-2.75 picture photo
Mfg. Part Number
FLPR1-2.75
Manufacturer
Product Category
Optics - LEDs - Light Pipes
Brief Description
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR RECT
Datasheet Download
FLPR1-2.75.pdf
Availability of FLPR1-2.75
QUANTITY
FLPR1-2.75 Order Process
Ship out your order
Specifications of FLPR1-2.75
Internal Part NumberEIS-FLPR1-2.75
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyOptics - LEDs - Light Pipes
Series*
ColorClear
ConfigurationSingle
TypeFlexible 2.75" (69.9mm)
Mounting Type*
Lens Style/SizeRectangle with Flat Top, 6.7mm x 4.2mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FLPR1-2.75
Related LinksFLPR1, FLPR1-2.75 Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
FLPR1-2.75 Details Description
Related parts for FLPR1-2.75
CAP CER 3.9PF 16V R2H 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SERIAL 16-QSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC DIGITAL IF FRONT END 64-HTQFP datasheet.pdf
CONTROL LOG 8 IN 4 OUT 100-240V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf