Sullins Connector Solutions FMB35DYRR
FMB35DYRR picture photo
Mfg. Part Number
FMB35DYRR
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 70POS
Datasheet Download
FMB35DYRR.pdf
Availability of FMB35DYRR
QUANTITY
FMB35DYRR Order Process
Ship out your order
Specifications of FMB35DYRR
Internal Part NumberEIS-FMB35DYRR
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row35
Number of Positions70
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
FeaturesBoard Lock, Card Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMB35DYRR
Related LinksFMB3, FMB35DYRR Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
FMB35DYRR Details Description
Related parts for FMB35DYRR
VARISTOR 387V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 390K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
ANT GRID 19DBI 2.4GHZ 30" RSMA datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf