Yageo FMP300FRF73-22K
FMP300FRF73-22K picture photo
Mfg. Part Number
FMP300FRF73-22K
Brief Description
RES 22K OHM 3W 1% AXIAL
Datasheet Download
FMP300FRF73-22K.pdf
Availability of FMP300FRF73-22K
QUANTITY
FMP300FRF73-22K Order Process
Ship out your order
Specifications of FMP300FRF73-22K
Internal Part NumberEIS-FMP300FRF73-22K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FMP300FRF73-22K
Related LinksFMP300F, FMP300FRF73-22K Datasheet, Yageo Distributor
FMP300FRF73-22K Details Description
Related parts for FMP300FRF73-22K
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 LP 28-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MGRID IDT REC W/POLKEY .38AULF datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf