Schaffner EMC Inc. FN2410H-45-33
FN2410H-45-33 picture photo
Mfg. Part Number
FN2410H-45-33
Brief Description
FILTER EMC/RFI CHASSIS MNT 45A
Datasheet Download
FN2410H-45-33.pdf
Availability of FN2410H-45-33
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
FN2410H-45-33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN2410H-45-33
Internal Part NumberEIS-FN2410H-45-33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Filters
FamilyPower Line Filter Modules
SeriesFN 2410
Filter TypeSingle Phase
ConfigurationSingle Stage
Voltage - Rated DC-
Voltage - Rated AC250V
Current45A
Frequency - Operating400Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination StyleTerminal Block
ApplicationsGeneral Purpose
ApprovalsCSA, ENEC, UL
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN2410H-45-33
Related LinksFN2410, FN2410H-45-33 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN2410H-45-33 Details Description
Related parts for FN2410H-45-33
IC DOC2000 384MB 32-DIP datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS LN 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 390 OHM 0302 datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POSITIONR M22520/2-01 MALE S-TEK datasheet.pdf
RES 184 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.171" NYLON 8.76MM datasheet.pdf