Schaffner EMC Inc. FN3359HV-150-28
FN3359HV-150-28 picture photo
Mfg. Part Number
FN3359HV-150-28
Brief Description
FILTER 3-PHASE HI CURRENT 150A
Datasheet Download
FN3359HV-150-28.pdf
Availability of FN3359HV-150-28
QUANTITY
FN3359HV-150-28 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3359HV-150-28
Internal Part NumberEIS-FN3359HV-150-28
Voltage - Rated AC-
Current150A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination Style-
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalscULus, ENEC
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)400V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)690V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3359HV-150-28
Related LinksFN3359H, FN3359HV-150-28 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3359HV-150-28 Details Description
Related parts for FN3359HV-150-28
RES 82K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 2X2 14SOIC datasheet.pdf
CONN IDC DB 5POS 2.5MM WHT PCB datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-SOIC datasheet.pdf
SW LAMP FILTER AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.8KV 10A TO220AC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf