Schaffner EMC Inc. FN3359HV-180-28
FN3359HV-180-28 picture photo
Mfg. Part Number
FN3359HV-180-28
Brief Description
FILTER 3-PHASE HI CURRENT 180A
Datasheet Download
FN3359HV-180-28.pdf
Availability of FN3359HV-180-28
QUANTITY
FN3359HV-180-28 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN3359HV-180-28
Internal Part NumberEIS-FN3359HV-180-28
Voltage - Rated AC-
Current180A
Frequency - Operating60Hz
Mounting TypeChassis Mount
Termination Style-
ApplicationsInverters, Power Drive Systems
ApprovalscULus, ENEC
Operating Temperature-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)400V
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)690V
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN3359HV-180-28
Related LinksFN3359H, FN3359HV-180-28 Datasheet, Schaffner EMC Inc. Distributor
FN3359HV-180-28 Details Description
Related parts for FN3359HV-180-28
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT I2C PROGBL 10-SON datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 1.6GHZ VCO 64LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC RCVR HDMI 165MHZ LP 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
BLF 7.62HP/08/180 SN BK BX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
LC2MOS 12-Bit, 750 kHz/1 MHz, Sampling ADC IC datasheet.pdf