Pericom Semiconductor Corp. FN7770026
FN7770026 picture photo
Mfg. Part Number
FN7770026
Brief Description
OSCILLATOR XO 77.76MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
FN7770026.pdf
Availability of FN7770026
QUANTITY
FN7770026 Order Process
Ship out your order
Specifications of FN7770026
Internal Part NumberEIS-FN7770026
TypeXO (Standard)
Frequency77.76MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FN7770026
Related LinksFN77, FN7770026 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
FN7770026 Details Description
Related parts for FN7770026
CONN HEADER .100 DUAL STR 18POS datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
PATCHCORD VIDEO STD 5' ORANGE datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
INFRARED & ULTRASONIC CEILING SE datasheet.pdf
CAP CER 51PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf