3M FP-301-VW-4-48-BLACK
FP-301-VW-4-48-BLACK picture photo
Mfg. Part Number
FP-301-VW-4-48-BLACK
Brief Description
HEAT SHRINK FPVW 4 BK 48 IN
Datasheet Download
FP-301-VW-4-48-BLACK.pdf
Availability of FP-301-VW-4-48-BLACK
QUANTITY
FP-301-VW-4-48-BLACK Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301-VW-4-48-BLACK
Internal Part NumberEIS-FP-301-VW-4-48-BLACK
Featured ProductAssorted Heat Shrinks
Standard Package384
Length4.00' (1.22m)
Inner Diameter - Supplied4.000" (101.6mm)
Inner Diameter - Recovered2.000" (50.8mm)
Recovered Wall Thickness0.055" (1.40mm)
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Shrink Temperature100°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301-VW-4-48-BLACK
Related LinksFP-301-VW-, FP-301-VW-4-48-BLACK Datasheet, 3M Distributor
FP-301-VW-4-48-BLACK Details Description
Related parts for FP-301-VW-4-48-BLACK
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TAPE FILAMENT 36MM X 55M CLEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
AM60099H140 KNIFE CLAMP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC INSTRUMENTATION AMP 14TSSOP datasheet.pdf
350 TB SOCKET 45D datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 4C SHLD 300V datasheet.pdf