3M FP-301H-1/16-CR
FP-301H-1/16-CR picture photo
Mfg. Part Number
FP-301H-1/16-CR
Brief Description
HEATSHRINK FP301H 1/16-48" CLEAR
Datasheet Download
FP-301H-1/16-CR.pdf
Availability of FP-301H-1/16-CR
QUANTITY
FP-301H-1/16-CR Order Process
Ship out your order
Specifications of FP-301H-1/16-CR
Internal Part NumberEIS-FP-301H-1/16-CR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetFP-301 Black MSDS
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FP-301H-1/16-CR
Related LinksFP-301H, FP-301H-1/16-CR Datasheet, 3M Distributor
FP-301H-1/16-CR Details Description
Related parts for FP-301H-1/16-CR
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 1.6A SCH6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 315V SCREW datasheet.pdf
CONTROLLER USB Z-WAVE datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf