Fairchild Semiconductor FQB19N10LTM
FQB19N10LTM picture photo
Mfg. Part Number
FQB19N10LTM
Brief Description
MOSFET N-CH 100V 19A D2PAK
Datasheet Download
FQB19N10LTM.pdf
Availability of FQB19N10LTM
QUANTITY
FQB19N10LTM Order Process
Ship out your order
Specifications of FQB19N10LTM
Internal Part NumberEIS-FQB19N10LTM
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C19A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs100 mOhm @ 9.5A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs18nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds870pF @ 25V
Power - Max3.75W
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FQB19N10LTM
Related LinksFQB19, FQB19N10LTM Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FQB19N10LTM Details Description
Related parts for FQB19N10LTM
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 5A SMD datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
Connector Plug HDMI 19 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf