Panduit FR24X4OR10
FR24X4OR10 picture photo
Mfg. Part Number
FR24X4OR10
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
CABLE DUCT CHANNEL 24"X4" 10'
Datasheet Download
FR24X4OR10.pdf
Availability of FR24X4OR10
QUANTITY
FR24X4OR10 Order Process
Ship out your order
Specifications of FR24X4OR10
Internal Part NumberEIS-FR24X4OR10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesFiberRunner®
Wire Duct TypeSolid (Raceway), Base
Height4.480" (113.79mm)
Length10.00' (3.05m)
Width2.12' (644.70mm)
Mounting TypeBracket Mount
FeaturesHinged
MaterialPVC
ColorOrange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FR24X4OR10
Related LinksFR24X, FR24X4OR10 Datasheet, Panduit Distributor
FR24X4OR10 Details Description
Related parts for FR24X4OR10
CONN TERM BLK FEED THRU 5.2MM datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
HOSE SYS 1/2 8 HOLE R/A NOZZLE datasheet.pdf
IC TUNER CAR RADIO AM/FM 32SO datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 6V datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 26 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 240UH 210MA 7.8 OHM datasheet.pdf