Yageo FRM1WSJR-52-75R
FRM1WSJR-52-75R picture photo
Mfg. Part Number
FRM1WSJR-52-75R
Brief Description
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM1WSJR-52-75R.pdf
Availability of FRM1WSJR-52-75R
QUANTITY
FRM1WSJR-52-75R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM1WSJR-52-75R
Internal Part NumberEIS-FRM1WSJR-52-75R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM1WSJR-52-75R
Related LinksFRM1WSJ, FRM1WSJR-52-75R Datasheet, Yageo Distributor
FRM1WSJR-52-75R Details Description
Related parts for FRM1WSJR-52-75R
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 2" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 125MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC TXRX RS-485/422 ESD 8-SOIC datasheet.pdf
IGBT 1200V 10A 75W DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
WIREWAY 120" STEEL 8X8" GREY datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 200MHZ 1CIRC datasheet.pdf
SENSOR MAG SPST/NO CYLINDER 300V datasheet.pdf