Yageo FRM50SJR-52-91R
FRM50SJR-52-91R picture photo
Mfg. Part Number
FRM50SJR-52-91R
Brief Description
RES 91 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
FRM50SJR-52-91R.pdf
Availability of FRM50SJR-52-91R
QUANTITY
FRM50SJR-52-91R Order Process
Ship out your order
Specifications of FRM50SJR-52-91R
Internal Part NumberEIS-FRM50SJR-52-91R
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FRM50SJR-52-91R
Related LinksFRM50SJ, FRM50SJR-52-91R Datasheet, Yageo Distributor
FRM50SJR-52-91R Details Description
Related parts for FRM50SJR-52-91R
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN FERRULE UNINSUL 3/0 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 420MHZ SF CONN datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V NP0 1111 datasheet.pdf