Fox Electronics FVXO-LC52BR-300
FVXO-LC52BR-300 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC52BR-300
Brief Description
OSC VCXO 300.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC52BR-300.pdf
Availability of FVXO-LC52BR-300
QUANTITY
FVXO-LC52BR-300 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC52BR-300
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC52BR-300
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC52
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency300MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)44mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC52BR-300
Related LinksFVXO-LC, FVXO-LC52BR-300 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC52BR-300 Details Description
Related parts for FVXO-LC52BR-300
IDC CABLE - MKC34K/MC34G/MKC34K datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS STR datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
BLOCKING CLOSURE KIT datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 3A 125V datasheet.pdf