Fox Electronics FVXO-LC72B-22.5792
FVXO-LC72B-22.5792 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC72B-22.5792
Brief Description
OSC VCXO 22.5792MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC72B-22.5792.pdf
Availability of FVXO-LC72B-22.5792
QUANTITY
FVXO-LC72B-22.5792 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC72B-22.5792
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC72B-22.5792
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-LC72
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)34mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC72B-22.5792
Related LinksFVXO-LC72, FVXO-LC72B-22.5792 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC72B-22.5792 Details Description
Related parts for FVXO-LC72B-22.5792
RES 430K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 80A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 1.09 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DISPLAYPORT TO VGA 40HVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf