Fox Electronics FVXO-LC73BR-1152
FVXO-LC73BR-1152 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-1152
Brief Description
OSC VCXO 1.152GHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-1152.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-1152
QUANTITY
FVXO-LC73BR-1152 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-1152
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-1152
TypeVCXO
Frequency1.152GHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-1152
Related LinksFVXO-LC7, FVXO-LC73BR-1152 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-1152 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-1152
FUSE 32A 690V 000/80 GR UC datasheet.pdf
IC CLK SOURCE SER PROGR 28-QSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
T50RFT5.5SD BLK HS TIE HIRHS M datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 56POS datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf