Fox Electronics FVXO-LC73BR-35.328
FVXO-LC73BR-35.328 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-LC73BR-35.328
Brief Description
OSC VCXO 35.328MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FVXO-LC73BR-35.328.pdf
Availability of FVXO-LC73BR-35.328
QUANTITY
FVXO-LC73BR-35.328 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-LC73BR-35.328
Internal Part NumberEIS-FVXO-LC73BR-35.328
TypeVCXO
Frequency35.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-LC73BR-35.328
Related LinksFVXO-LC73, FVXO-LC73BR-35.328 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-LC73BR-35.328 Details Description
Related parts for FVXO-LC73BR-35.328
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 13W datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES GLLSIDE ROTARY datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
TGREASE 300X 3KG CAN 1GAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf