Fox Electronics FVXO-PC72BR-600
FVXO-PC72BR-600 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC72BR-600
Brief Description
OSC VCXO 600.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC72BR-600.pdf
Availability of FVXO-PC72BR-600
QUANTITY
FVXO-PC72BR-600 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC72BR-600
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC72BR-600
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FVXO-PC72
PackagingCut Strip
TypeVCXO
Frequency600MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)63mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC72BR-600
Related LinksFVXO-PC, FVXO-PC72BR-600 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC72BR-600 Details Description
Related parts for FVXO-PC72BR-600
DIODE ZENER 19V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 10-MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 50 POS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 7.8A 9.8 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 700MA 300 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf