Fox Electronics FVXO-PC73BR-32.768
FVXO-PC73BR-32.768 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-32.768
Brief Description
OSC VCXO 32.768MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-32.768.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-32.768
QUANTITY
FVXO-PC73BR-32.768 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-32.768
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-32.768
TypeVCXO
Frequency32.768MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-32.768
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-32.768 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-32.768 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-32.768
CONN PLUG 7POS W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 50POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 14PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC COMM INTERFACE ISOSPI 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 470PF X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO213AB datasheet.pdf