Fox Electronics FVXO-PC73BR-737.28
FVXO-PC73BR-737.28 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-737.28
Brief Description
OSC VCXO 737.28MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-737.28.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-737.28
QUANTITY
FVXO-PC73BR-737.28 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-737.28
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-737.28
TypeVCXO
Frequency737.28MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-737.28
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-737.28 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-737.28 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-737.28
FIXED IND 3.3UH 1.6A 55 MOHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 59A TO-262 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
IC BIAS PWR SUPP FOR LCD28HTSSOP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV PUSH PULL 8SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 50POS datasheet.pdf
RES 1.17K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf