Fox Electronics FVXO-PC73BR-806.4
FVXO-PC73BR-806.4 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-806.4
Brief Description
OSC VCXO 806.4MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-806.4.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-806.4
QUANTITY
FVXO-PC73BR-806.4 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-806.4
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-806.4
TypeVCXO
Frequency806.4MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-806.4
Related LinksFVXO-PC7, FVXO-PC73BR-806.4 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-806.4 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-806.4
IC OPAMP VFB 100MHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 400MW SOD2 datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BB-325-56 RING VERSAKRIMP SPM datasheet.pdf
CABLE SGL-END STR PLUG 4POS 6' datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 88MM datasheet.pdf