Fox Electronics FVXO-PC73BR-807.703
FVXO-PC73BR-807.703 picture photo
Mfg. Part Number
FVXO-PC73BR-807.703
Brief Description
OSC VCXO 807.703MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FVXO-PC73BR-807.703.pdf
Availability of FVXO-PC73BR-807.703
QUANTITY
FVXO-PC73BR-807.703 Order Process
Ship out your order
Specifications of FVXO-PC73BR-807.703
Internal Part NumberEIS-FVXO-PC73BR-807.703
TypeVCXO
Frequency807.703MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FVXO-PC73BR-807.703
Related LinksFVXO-PC73, FVXO-PC73BR-807.703 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FVXO-PC73BR-807.703 Details Description
Related parts for FVXO-PC73BR-807.703
RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC TXRX ADDRESS/DATA 9BIT 52QFP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CAP FILM 3.9NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
TV 8C 8#20 SKT PLUG datasheet.pdf
TV 23C 21#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf