Hirose Electric Co Ltd FX15S-51P-GND(A)
FX15S-51P-GND(A) picture photo
Mfg. Part Number
FX15S-51P-GND(A)
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors - Accessories
Brief Description
CONN GND PLATE 51POS
Datasheet Download
FX15S-51P-GND(A).pdf
Availability of FX15S-51P-GND(A)
QUANTITY
FX15S-51P-GND(A) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX15S-51P-GND(A)
Internal Part NumberEIS-FX15S-51P-GND(A)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWire-to-Board Connector
Standard Package2,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors - Accessories
SeriesFX15
Accessory TypeGround Plate
For Use With/Related ProductsFX15 Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX15S-51P-GND(A)
Related LinksFX15S-51, FX15S-51P-GND(A) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX15S-51P-GND(A) Details Description
Related parts for FX15S-51P-GND(A)
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 6POS OR datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 18VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 120TQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL 48-QFN datasheet.pdf
PC104 ASY STKTHRU UNKEYED LF datasheet.pdf
CONN RCPT 54 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
COUNTER LCD 7 CHAR 24V PANEL MT datasheet.pdf
DISPLAY 0.56" 2DIGIT ORN CA SMD datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTLR 10A 38QFN datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf