Hirose Electric Co Ltd FX2-32P-1.27DS(71)
FX2-32P-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2-32P-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 32POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2-32P-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2-32P-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2-32P-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2-32P-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2-32P-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package80
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2-32P-1.27DS(71)
Related LinksFX2-32P-1, FX2-32P-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2-32P-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2-32P-1.27DS(71)
FUSE 160MA 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC60H/AE60G/HPK60H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485/RS422 8SO datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 ACETAL 2MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf