Hirose Electric Co Ltd FX2B-20PA-1.27DS(71)
FX2B-20PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-20PA-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-20PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-20PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-20PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-20PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-20PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package55
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-20PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-20PA-, FX2B-20PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-20PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-20PA-1.27DS(71)
CONN FFC RCPT HSG 6POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.094DIA SILVER datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A 30V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 35A DO5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 168POS W/O POST SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf