Hirose Electric Co Ltd FX2B-20PA-1.27DS(71)
FX2B-20PA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2B-20PA-1.27DS(71)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN HEADER R/A 20POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2B-20PA-1.27DS(71).pdf
Availability of FX2B-20PA-1.27DS(71)
QUANTITY
FX2B-20PA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2B-20PA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-FX2B-20PA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package55
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2B-20PA-1.27DS(71)
Related LinksFX2B-20PA-, FX2B-20PA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2B-20PA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for FX2B-20PA-1.27DS(71)
BOARD DEMO 71M6533 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 5.55A 18.72 MOHM datasheet.pdf
DSUB 8W8 M G T datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
COAXIAL LIGTS 98X141MM BLUE datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
1000UF 40V 18X30MM 125C 8000H datasheet.pdf