Hirose Electric Co Ltd FX2C-100S-1.27DSAL(61)
FX2C-100S-1.27DSAL(61) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-100S-1.27DSAL(61)
Manufacturer
Product Category
D-Shaped Connectors - Centronics
Brief Description
CONN RECEPT 100POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-100S-1.27DSAL(61).pdf
Availability of FX2C-100S-1.27DSAL(61)
QUANTITY
FX2C-100S-1.27DSAL(61) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-100S-1.27DSAL(61)
Internal Part NumberEIS-FX2C-100S-1.27DSAL(61)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Shaped Connectors - Centronics
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-100S-1.27DSAL(61)
Related LinksFX2C-100S-1, FX2C-100S-1.27DSAL(61) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-100S-1.27DSAL(61) Details Description
Related parts for FX2C-100S-1.27DSAL(61)
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO MONO AB DIFF 14TDFN datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 7W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf