Hirose Electric Co Ltd FX2C-68S-1.27DSA(71)
FX2C-68S-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
FX2C-68S-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN RECEPT VERT 68POS 1.27MM
Datasheet Download
FX2C-68S-1.27DSA(71).pdf
Availability of FX2C-68S-1.27DSA(71)
QUANTITY
FX2C-68S-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of FX2C-68S-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-FX2C-68S-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package60
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FX2C-68S-1.27DSA(71)
Related LinksFX2C-68S-1, FX2C-68S-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
FX2C-68S-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for FX2C-68S-1.27DSA(71)
FUSE GLASS 12A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 3.6 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 75K OHM 0606 datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMP QUAD PROGR THRES 24-DIP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 20 GOLD 7POS datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf